Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.projekty.wimbp.rzeszow.pl/wygoda.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Przed końcem 2025 r. planowane jest zamknięcie strony. Materiały zamieszczone na stronie zostaną przeniesione do Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Barbary Pitery — mejlowo bpitera@wimbp.rzeszow.pl lub telefonicznie 17 866 94 41.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej instytucji:
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Do budynku prowadzą 2 wejścia od strony ulicy Sokoła oraz od strony parkingu. Dla gości przeznaczone jest wejście od ulicy Sokoła.
Portiernia jest naprzeciwko wejścia.
Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz na parterze. Wypożyczalnia i czytelnia znajdują się na I piętrze dostęp do nich dla osób na wózkach jest ograniczony, brak podjazdów, platformy przyschodowej. W budynku nie ma windy.
Budynek nie posiada ogólnodostępnej toalety dla osób z niepełnosprawnościami
Brak linii naprowadzających i tabliczek informacyjnych w alfabecie Brajla dla osób niewidomych i niedowidzących.
Przy budynku nie ma prawidłowo oznaczonego miejsca parkingowego.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Aby skontaktować się z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie możesz do nas zadzwonić pod numer: 17 86 694 02, możesz też napisać do nas na adres: wimbp@wimbp.rzeszow.pl
Na stronie internetowej Biblioteki znajdziesz informację o Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Rzeszowie w postaci tekstu łatwego do czytania i rozumienia (tzw. ETR)
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie nie zapewnia możliwości komunikacji bezpośrednio z wykorzystaniem języka migowego w obecności osoby tłumaczącej i możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego w kontakcie z biblioteką za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej np. przez komunikator.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, systemów FM lub urządzeń opartych o technologie, których celem jest wspomaganie słyszenia.